Hiszpania: już ponad 1000 zgonów; powstają pierwsze prowizoryczne szpitale

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 20 marca 2020 18:52

W piątek, 20 marca na terenie targów IFEMA w Madrycie oraz Fira w Barcelonie rozpoczęto prace przy tworzeniu prowizorycznych szpitali dla pacjentów zakażonych koronawirusem. W budowę obu obiektów włączyło się wojsko. Liczba zgonów w Hiszpanii przekroczyła już 1000.

Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Uruchomienie placówek medycznych na terenie największych centrów wystawowych w Hiszpanii ma związek z szybko rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem w tym kraju. Do piątkowego popołudnia liczba zainfekowanych wzrosła wobec czwartkowego popołudnia o 2833 do 20 tys., zaś zgonów o 235, do 1002.

O ile na barcelońskich targach Fira powstanie miejsce dla osób z lekkimi objawami koronawirusa, o tyle na stołecznych targach IFEMA będzie działać placówka medyczna wyposażona w oddział intensywnej terapii.

- Na targach IFEMA znajdzie się łącznie miejsce dla 5500 zakażonych koronawirusem, którzy potrzebują intensywnej terapii - poinformowały stołeczne służby sanitarne.

W piątek na hiszpańskich drogach nasiliły się policyjne kontrole w związku z obawą, że część obywateli będzie chciała, pomimo panującego od niedzieli zakazu, udać się na weekend do swoich urlopowych rezydencji na prowincji.

Marcin Zatyka (PAP)

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum