Hiszpania: jest pierwszy przypadek zakażenia Ebolą poza Afryką

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia • • 06 października 2014 20:15

Hiszpańska pielęgniarka, która w madryckim szpitalu opiekowała się chorym na Ebolę misjonarzem, zgłosiła się w poniedziałek (6 października) z objawami choroby. Testy potwierdziły obawy lekarzy. To pierwszy przypadek, gdy do zakażenia Ebolą doszło poza terytorium Afryki.

Hiszpania: jest pierwszy przypadek zakażenia Ebolą poza Afryką
Kobieta wchodziła w skład zespołu, który opiekował się misjonarzem Manuelem Garcia Viejo. Mężczyzna zmarł 26 września w madryckiej lecznicy - informuje tvn24.pl.

Chora sama zgłosiła się do szpitala z powodu bardzo wysokiej gorączki. Placówka zaczęła działać zgodnie z protokołem wypracowanym na wypadek zagrożenia Ebolą. Kobieta trafiła do izolatki. Pierwszy test dał pozytywny rezultat, a kolejne badanie potwierdziło, że to rzeczywiście Ebola.

W hiszpańskim ministerstwie zdrowia zebrał się sztab kryzysowy. Spodziewane jest również wystąpienie w tej sprawie minister zdrowia Any Mato. Kobieta jest trzecią leczoną w Hiszpanii chorą na Ebolę osobą, ale dwóch pierwszych pacjentów zaraziło się w Afryce Zachodniej. Po przetransportowaniu do ojczyzny trafili do hiszpańskich szpitali. Nie udało im się przeżyć.

Więcej: www.tvn24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum