Hajnówka: nowoczesny szpital na peryferiach

Autor: TVP Białystok/Rynek Zdrowia • • 29 maja 2009 18:49

W Szpitalu Powiatowym w Hajnówce w Podlaskiem przeprowadzane są operacje na światowym poziomie. Chirurdzy z Hajnówki operują pęcherzyk żółciowy przez pępek.

To pierwsze takie operacje w regionie i jedne z pierwszych w Polsce. Dowód na to, że szpital na peryferiach może stać się nowoczesnym ośrodkiem medycznym.

Andrzej Popow, chirurg ze szpitala w Hajnówce zapewnia, że chodzi o to, by była jak najmniejsza blizna. A taki efekt zapewnia specjalne urządzenie, które pozwala na użycie wielu narzędzi przez jedno wkłucie. Po takim zabiegu pacjent już po kilku godzinach wstaje z łóżka.

Wojciech Tołwiński, również chirurg z lecznicy w Hajnówce twierdzi, że odbyli wiele godzin szkoleń na sprzęcie specjalistycznym, ale warto było. Mogą wykonywać  takie zabiegi, które są dobrze płatne, na których szpital zarabia i -  jak mówi Tołwiński - zyskują pewność, że pacjent nie ucieknie do innych szpitali. Wręcz przeciwnie - z innych szpitali przychodzą pacjenci do nich.

Szpital w Hajnówce może się pochwalić nie tylko nowoczesną chirurgią, lecz także ortopedią. Lekarzy szkolą tu najlepsi specjaliści z kraju. Coraz częściej mówi się o Białowieskim Ośrodku Ortopedycznym w Hajnówce.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum