Haiti: postawimy szpital

Autor: IAR/Rynek Zdrowia • • 15 stycznia 2010 20:40

Polska Misja Medyczna wyśle na Haiti szpital polowy ze specjalistami.

Lekarze i wyposażenie szpitala mają zostać przetransportowani na dotknięte trzęsieniem ziemi tereny rządowym samolotem. Prezes Polskiej Misji Medycznej Jarosław Gucwa ocenia, że samolot mógłby wylecieć najszybciej w poniedziałek. Misja otrzymała zapewnienie z Kancelarii Prezydenta, że lekarze i sprzęt polecą zaraz po powrocie rządowego Tupolewa z Haiti, który wyleciał z polskimi ratownikami.

Jarosław Gucwa powiedział IAR, że sprzęt medyczny jest skompletowany i gotowy. Jest tylko kwestia ustalenia, co uda im się zabrać na pokład samolotu i co będą w stanie użyć na Haiti. Doktor Gucwa tłumaczy, że mogą maksymalnie wziąć siedem ton bagażu o określonych gabarytach.

Prezes Polskiej Misji Medycznej zdaje sobie sprawę, że nie będzie w stanie wziąć całego, w pełni wystarczalnego szpitala. Jaroslaw Gucwa wyjaśnia, że zapewne transport ograniczy się do bloku operacyjnego z częścią ambulatoryjną. Na razie Polska Misja Medyczna może przyjąć 9 osób. Jarosław Gucwa ma nadzieję, że uda się wysłać co najmniej 14 lekarzy. Na pewno znajdą się tam chirurdzy, anestozjolodzy, pracownicy ambulatorium, internista, lekarz ratunkowy i personel pomocniczy

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum