HLI News: Stosowanie prezerwatyw nie chroni przed HIV i AIDS?

Autor: HLI News/Rynek Zdrowia • • 10 czerwca 2009 09:38

Filipińscy lekarze wydali oświadczenie, w którym poinformowali, że promowanie prezerwatyw jest jedną z przyczyn niepowodzenia w walce z zakażeniem wirusem HIV i AIDS

- Prezerwatywa jest doprawdy niebezpieczna – mówi dr Yolly Eileen Gamutam, przewodnicząca Asia's Catholic Association of Doctors, Nurses and Health Professionals.

Zdaniem lekarki powinno się informować ludzi, że używanie prezerwatyw jest niebezpieczne.

Dr Gamutam odwołała się do epidemiologii HIV/AIDS w Tajlandii, gdzie kampania na rzecz stosowania prezerwatyw doprowadziła do... szybkiego wzrostu liczby osób zainfekowanych wirusem HIV – podaje HLI News.

Według danych statystyki medycznej, w 2003 r. w Tajlandii liczącej 63 mln ludności odnotowano 570 tys. przypadków zainfekowania HIV wśród dorosłych i dzieci.

Na AIDS zmarło 58 tys. chorych. Tymczasem na Filipinach liczących 80 mln ludności, HIV-pozytywnych było 9 tys. osób. Na AIDS zmarło 500 pacjentów.

- Nawet jeśli we wszystkich domach publicznych będzie pełen wybór prezerwatyw, nawet jeśli będą one dostępne we wszystkich sklepach, barach, restauracjach i wszystkich innych miejscach publicznych, nic to nie pomoże w walce z HIV/AIDS – dodaje dr Gamutam.

Dr Gamutam potwierdziła, że zgadza się z wypowiedzią papieża Benedykta XVI , że wstrzemięźliwość płciowa i wierność małżeńska są najlepszym sposobem na walkę z AIDS i HIV.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum