MAK/Rynek Zdrowia | 22-02-2017 21:09

HCC 2017: Jacek Krajewski zaprasza na sesje o POZ i opiece koordynowanej

- II Kongres Wyzwań Zdrowotnych odbędzie się w ciekawym okresie. Znamy już kształt projektu ustawy o POZ, w tym przepisów dotyczących koordynacji podstawowej opieki na poziomie lekarza rodzinnego - mówi Jacek Krajewski, prezes Federacji Porozumienie Zielonogórskie.

Jacek Krajewski, prezes Porozumienia Zielonogórskiego; FOT. PTWP

- Oczywiście koordynacja opieki jest obecnie w centrum dyskusji nie tylko wśród lekarzy rodzinnych, ale i w całym środowisku medycznym - zaznacza prezes Krajewski.

- Dobrze zorganizowana, "policzona" i realizowana koordynacja opieki zdrowotnej może stać się bardzo ważnym narzędziem sprzyjającym poprawie funkcjonowania systemu ochrony zdrowia - wskazuje Jacek Krajewski, biorący udział w pracach Rady Naukowej II Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.

- Kongresowe sesje poświęcone POZ i koordynowanej opiece zdrowotnej będą na pewno "gorące" - dodaje prezes Federacji PZ.

Druga edycja Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC 2017) odbędzie się od 9 do 11 marca br. Podczas pierwszych dwóch dni zaplanowano 50 sesji panelowych, debat i prezentacji z udziałem ponad 300 prelegentów i ok. 3 tys. gości.

Miejscem II Kongresu Wyzwań Zdrowotnych będzie Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach.

Agenda i rejestracja na Kongres: www.hccongress.pl

• Sesja "Opieka koordynowana w różnych dziedzinach medycyny" podczas HCC: 9 marca 2017 r.,. godz. 16.15-17.30

Sesja "Podstawowa opieka zdrowotna": 10 marca 2017 r., godz. 9.30-11.00