×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Gwiazdy propagują rejestrację dawców szpiku

Autor: PAP/Rynek Zdrowia18 października 2010 13:02

Agnieszka Włodarczyk, Julia Kamińska, Piotr Świerczewski i Krzysztof Ibisz, to tylko niektóre gwiazdy biorące udział w teledysku "Pomaganie jest Trendy", który realizowany jest z inicjatywy rapera Gorzkiego na potrzeby Fundacji DKMS.

Gwiazdy propagują rejestrację dawców szpiku
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Fundacja DKMS Polska to baza dawców komórek macierzystych. Jesteśmy bazą rejestrującą potencjalnych dawców szpiku. Działamy już półtorej roku i mamy zarejestrowanych ponad 70 tys. potencjalnych dawców  tłumaczy Agata Maraszek z Fundacji DKMS.

 Gorzki wyszedł z inicjatywą tego projektu. To świetna rzecz, ponieważ osoby znane mogą promować tak istotną sprawę, jaką jest rejestracja potencjalnych dawców szpiku i zwiększać świadomość o tym, czym jest rejestracja oraz samo oddanie szpiku   dodała Maraszek.

Jak wspomina Raper Krzysztof „Gorzki” Gorzkiewicz przedstawiciele fundacji zaproponowali mu, by zarejestrował się jako dawca.
Pomyślałem, że trzeba zrobić coś, aby projekt był jeszcze ciekawszy i odniósł większy sukces  mówi Gorzkiewicz.

Raper zaprosił artystów z różnych kręgów. Sportowca Piotra Świerczewskiego, aktorów: Olę Szwed, Krzysztofa Ibisza, Agnieszkę Włodarczyk, wokalistów: Paulla Marciniaka, Magde Famm, Alecję Węgorzewską.

 Hasłem przewodnim nagrania jest zdanie „Pomaganie jest trendy. Chcemy przez ten utwór namówić ludzi do tego, żeby pomagali. To jest wspaniałe, że możemy uratować komuś życie  przyznaje muzyk.

Utwór „Pomaganie jest trendy” zaśpiewają Magda Steczkowska, Julia Kamińska, Agnieszka Włodarczyk, Monika Mrozowska, Ola Szwed, Piotr Świerczewski, Agnieszka Mackiewicz, Alicja Węgorzewska, zespół GrooveBusterz oraz Krzysztof Ibisz.

Teledysk reżyserowany jest przez Pawła Bilskiego.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum