×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Grypa: znacznie więcej chorych, niż w analogicznym okresie ub.r.

Autor: rmf24.pl/Rynek Zdrowia04 listopada 2017 10:51

Z najnowszych danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny wynika, że w październiku br. odnotowano o ok. 100 tys. więcej zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę w porównaniu do października ub.r.

Grypa: znacznie więcej chorych, niż w analogicznym okresie ub.r.
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Najgorzej jest na Mazowszu, Pomorzu i w Wielkopolsce. W tych regionach objawy grypy, czyli gorączka i silny ból mięśni wystąpiły też u największej liczby dzieci i osób starszych - informuje rmf24.pl

Lekarze ostrzegają, że w listopadzie zachorowań może być jeszcze więcej. Zwracają też uwagę, że jeżeli w czasie infekcji pracujemy, narażamy się na przechłodzenie lub przegrzanie, może dojść do powikłań grypy, np. zapalenia oskrzeli lub zapalenia płuc.

W poprzednich dwóch sezonach grypowych 2014/2015 oraz 2015/2016 zdecydowanie więcej było w naszym kraju wirusów grypy typu B, na które przypadała u nas aż połowa zachorowań na grypę.

Ogólnopolski Programu Zwalczania Grypy zaleca, żeby szczepienia przeciw grypie wykonać jak najszybciej, a przynajmniej przed szczytem infekcyjnym, który w naszym kraju przypada najczęściej od stycznia do marca.

Więcej: rmf24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum