Grypa w Warszawie: dostanie się do lekarza graniczy z cudem

Autor: wawalove.pl/Rynek Zdrowia • • 24 stycznia 2017 13:49

Gwałtowny wzrost zachorowań na grypę w Warszawie sprawił, że dostanie się do lekarza z dnia na dzień graniczy z cudem. Trudności z uzyskaniem porady dotyczą nie tylko publicznej służby zdrowia, ale też prywatnej.

Grypa w Warszawie: dostanie się do lekarza graniczy z cudem
Grypa w Warszawie: dostanie się do lekarza graniczy z cudem. Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Pacjenci alarmują, że do wielu przychodni w ogóle nie można się dodzwonić, a tam gdzie się udaje miejsca są już zajęte. Często nie można zapisać się również na dzień kolejny.

Podobnie jest w prywatnych placówkach medycznych. Takie z reguły posiadają własne aplikacje internetowe, na których można sprawdzić jaki lekarz i gdzie jest dostępny. W popularnym LuxMedzie np. dziś (24 stycznia) wolny jest w Warszawie jeden internista; na następny dzień sytuacja wygląda identycznie.

Joanna Narożniak z biura prasowego z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie potwierdza, że jest duży wzrost zachorowań, a przychodnie muszą przyjmować nadmiar chorych.

Na Mazowszu przez pierwsze dwa tygodnie stycznia 2016 roku odnotowano 14,5 tysiąca przypadków zachorowania na grypę i infekcje grypopodobne, w roku 2017 - już 30 281.

Więcej: www. wawalove.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum