Grypa atakuje: w prywatnych lecznicach też trzeba czekać na wizytę

Autor: DK/Rynek Zdrowia • • 22 września 2010 20:24

W prywatnych centrach medycznych pacjenci mogą dłużej niż zazwyczaj poczekać na konsultacje lekarskie: sezon grypowy już się rozpoczął.

Grypa atakuje: w prywatnych lecznicach też trzeba czekać na wizytę
– W okresie zwiększonej zachorowalności na przeziębienia i choroby układu oddechowego termin wizyty u lekarza pierwszego kontaktu może być  nieznacznie dłuższy, ale z pewnością nie ma takiej sytuacji, że czeka się tydzień. Staramy się zapewnić dostęp do lekarzy internistów w ciągu 24 h – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Bartosz Maciejewski, rzecznik prasowy Medicover.– Zawsze na jesieni borykamy się z podobnymi problemami i mamy do czynienia ze zwiększoną zachorowalnością. W tym roku fala zachorowań nadeszła już we wrześniu, w związku z tym notujemy znacznie więcej chorób układu oddechowego – wyjaśnia Bartosz Maciejewski.

Według raportu „Diagnoza społeczna 2009", z prywatnych usług medycznych korzysta obecnie połowa polskich rodzin, a 5 proc. ma abonamenty medyczne. Średnio to wydatek około 530 zł kwartalnie na rodzinę. W sumie na prywatne leczenie wydajemy 30 mld zł rocznie, czyli połowę tego, ile na NFZ.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum