Grupa amerykańskich lekarzy twierdzi, że prezydent jest chory

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 24 kwietnia 2017 09:38

Grupa amerykańskich psychiatrów ogłosiła opinię, że Donald Trump jest niebezpieczny. Ich publiczna diagnoza stanu zdrowia prezydenta spotkała się z krytyką innych naukowców oraz niektórych polityków.

Grupa amerykańskich lekarzy twierdzi, że prezydent jest chory
Fot. archiwum

Część ekspertów, którzy wystąpili podczas konferencji na Uniwersytecie Yale, tłumaczyło, że nie mogli milczeć na temat stanu zdrowia amerykańskiego prezydenta. 

Dr John Gartner, psychoterapeuta z Akademii Medycznej w Baltimore, który jest jednym z założycieli organizacji "Duty To Warn" (ang. "Obowiązek ostrzegania"). To właśnie przedstawiciele lej organizacji podjęli się w czwartek (20 kwietnia) publicznej diagnozy prezydenta USA. Jak tłumaczył dr Gartner, organizacja ma moralny obowiązek ostrzec opinię publiczną przed "niebezpieczną chorobą umysłową", na którą cierpi Trump.

Prezydent miał twierdzić, iż to podczas jego inauguracji były największe tłumy Amerykanów w historii. - To przekonanie było urojeniem - uzasadniał dr Gartner.

Opinie psychiatrów z grupy "Duty To Warn" niemal natychmiast spotkały się krytyką środowiska naukowego. Diagnozowanie kogoś na odległość, bez wcześniejszego przeprowadzenia specjalistycznego wywiadu, stanowi bowiem złamanie tzw. zasady Goldwatera.

Więcej: www.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum