Grupa Synektik rozpoczyna dostawy radioznacznika do Czech i Słowacji

Autor: PWX/Rynek Zdrowia • • 25 sierpnia 2015 11:33

Badanie PET-CT z wykorzystaniem radioznacznika Cholina jest jedną z najnowocześniejszych metod stosowanych w diagnozowaniu m.in. raka prostaty.

Grupa Synektik rozpoczyna dostawy radioznacznika do Czech i Słowacji
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak podała Grupa Synektik w komunikacie dla prasy, eksport radiofarmaceutyku IASOcholine do Czech i na Słowację pozwoli na zwiększenie skali działalności Grupy  i umocni jej pozycję  na polskim oraz międzynarodowym rynku radioznaczników.

W kwietniu 2015 roku Grupa otrzymała pozytywną decyzję dotyczącą zarejestrowania zakładu produkcyjnego w Warszawie, jako miejsca produkcji IASOcholine, co umożliwiło rozpoczęcie komercyjnego wytwarzania preparatu.

- Warto też zauważyć, że IASOcholine jest produktem wysokomarżowym, co dodatkowo pozytywnie wpływa na rentowność produkcji. Od 2011 roku zauważalnie rośnie udział procentowy radiofarmaceutyków w wynikach Grupy Synektik. Eksport z pewnością dodatkowo wzmocni tę tendencję - mówi Cezary Kozanecki, prezes zarządu Synektik SA.

Rosnące zapotrzebowanie na radiofarmaceutyki specjalne takie jak np. IASOcholine wynika ze szczególnych właściwości tego preparatu pozwalających na szybką diagnozę m.in. najczęściej występującego nowotworu układu moczowego u mężczyzn - raka prostaty.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum