IB, PAP/ Rynek Zdrowia | 07-04-2021 13:34

Grudziądz: miał 15 lat, zmarł na Covid-19. "Był schorowany, ale tyle czasu jednak funkcjonował"

Najprawdopodobniej to najmłodsza osoba, która zmarła w naszym szpitalu na Covid-19 od początku walki z epidemią - mówi rzeczniczka szpitala w Grudziądzu.

Średnia wieku osób, które zmarły od początku roku w tym szpitalu, to 73 lata Fot. Shutterstock

  • 15-latek jest najmłodszą osobą, jaka zmarła w tym roku w szpitalu w Grudziądzu
  • Miał kilka chorób współistniejących
  • Do szpitala trafił w połowie marca

W szpitalu w Grudziądzu (Kujawsko-Pomorskie) zmarł chory na COVID-19 piętnastoletni pacjent. Miał kilka chorób współistniejących, związanych m.in. z płucami. Jest najmłodszą osobą z Covid-19, która zmarła w grudziądzkiej lecznicy w tym roku.

- Został do naszego szpitala przyjęty w połowie marca. Już wówczas był w stanie ciężkim. Choroba postępowała i szybko został podłączony do respiratora. Niestety - pomimo wysiłków lekarzy - nie udało się go uratować - przekazała w środę rzecznik prasowa szpitala Izabela Hirsch-Lewandowska.

- Był schorowany, ale przez 15 lat jednak funkcjonował - zaznaczyła. Rzecznik prasowa szpitala potwierdziła, że to najmłodszy pacjent, który zmarł w tej placówce na Covid-19 w tym roku.

Szpital walczy z pandemią

- Najprawdopodobniej to także najmłodsza osoba, która zmarła z tego powodu w naszym szpitalu od początku walki z epidemią. Nie jestem w tej chwili w stanie tego potwierdzić w stu procentach - dodała.

W szpitalu w Grudziądzu, który jest jednym z głównych walczących z Covid-19 w regionie kujawsko-pomorskim, hospitalizowanych jest 339 pacjentów zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Pod respiratorem przebywa tam 39 z nich.

- Średnia wieku osób hospitalizowanych wynosi obecnie 61 lat. Średnia wieku osób pod respiratorem to 55 lat. Średnia wieku osób, które zmarły, a od początku roku w naszym szpitalu było to 519 osób, to 73 lata - poinformowała Hirsch-Lewandowska.