Grudziądz: 72 pracowników zakażonych koronawirusem w szpitalu specjalistycznym

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 08 października 2020 14:02

Do 78 wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu. Spośród nich 72 to pracownicy i sześciu pacjentów - poinformował w czwartek (8 października) rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól.

Grudziądz: 72 pracowników zakażonych koronawirusem w szpitalu specjalistycznym
Na zdj. Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu. Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Szpital w Grudziądzu przez kilka ostatnich miesięcy z powodu epidemii funkcjonował jako jednoimienny zakaźny. Obecnie prowadzi leczenie na poziomach II i III - zakaźnym i wielospecjalistycznym.

Kierownictwo szpitala o ognisku zakażeń poinformowało 1 października. Do zakażeń doszło w tzw. czystej części szpitala, czyli niezakaźnej. Ognisko zakażeń rozwinęło się na bloku operacyjnym. Koronawirusa do lecznicy przeniosła zakażona pielęgniarka.

Wówczas zdecydowano o wstrzymaniu przyjęć na szpitalny oddział ratunkowy i inne oddziały. Początkowo zakażonych było 20 pracowników i czterech pacjentów, ale w kolejnych dniach wzrastała liczba osób, u których wykryto koronawirusa.

W czwartek ministerstwo poinformowało, że w woj. kujawsko-pomorskim stwierdzono 311 osób zakażonych koronawirusem, to jest najwięcej od początku pandemii. Najwięcej przypadków wykryto w Bydgoszczy - 47, Toruniu - 24 oraz w Inowrocławiu i w powiecie bydgoskim - po 20.

Rzecznik wojewody podkreślił, że w regionie jest około 30-40 ognisk koronawirusa, m.in. w szpitalach i w zespołach opieki lekarskiej. Jedno z ognisk jest w szpitalu w Inowrocławiu.

Tomasz Więcławski, Jerzy Rausz (PAP)

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum