Grodzisk Mazowiecki: chirurg zakażony koronawirusem, zamknięto oddział w szpitalu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 marca 2020 20:40

U lekarza z oddziału chirurgii Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim stwierdzono obecność koronawirusa - poinformowała we wtorek (24 marca) Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Grodzisku Mazowieckim. Oddział został zamknięty.

Fot. Shutterstock

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grodzisku Mazowieckim poinformował we wtorek, że w nocy potwierdzono zakażenie Sars-CoV-2 u lekarza oddziału Chirurgii SPS Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim.

"Lekarz przebywa na kwarantannie domowej w stanie ogólnym dobrym. Pracownicy PSSE w Grodzisku Mazowieckim podjęli czynności dochodzenia epidemiologicznego. W uzgodnieniu z dyrekcją szpitala oddział został zamknięty" - czytamy w komunikacie umieszczonym na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Grodzisku Mazowieckim.

Przekazano w nim także, że u osób z bezpośredniego kontaktu z osobą zakażoną pobrano wymazy do badań, które przekazano do laboratorium oraz, że osoby te zostały objęte kwarantanną.

"Trwa dalsze dochodzenie epidemiologiczne. Na chwilę obecną pozostałe oddziały szpitala działają w trybie normalnym" - poinformowała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Grodzisku Mazowieckim.

We wtorek wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 40 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Razem to już 884 przypadki. 10 osób zmarło.

Aleksandra Kuźniar (PAP)

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum