Nowa Trybuna Opolska/Rynek Zdrowia | 31-07-2017 08:28

Grodków: mieszkańcy chcą drugiej karetki pogotowia

Prawie tysiąc osób podpisało petycję w sprawie drugiej karetki pogotowia, która miałaby stacjonować w Grodkowie (woj. opolskie, powiat brzeski). Poparł ją także wojewoda i burmistrz Grodkowa. Teraz decyzja należy do ministra zdrowia.

Jak bardzo potrzebny jest drugi ambulans pokazał przypadek mężczyzny, do którego w czerwcu br. zostało wezwane pogotowie. Przyleciał do niego śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego, bo jedyna karetka z Grodkowa była zajęta, a dojazd kolejnej, z Brzegu, zajął blisko 20 minut. Mężczyzna zmarł. Ten dramat poruszył grodkowian. W półtorej dnia zebrano ponad 900 podpisów.

Jak mówi Beata Adamiak, która zainicjowała akcję zbierania podpisów pod petycją o drugi ambulans dla miasta, to nie pierwszy taki przypadek, bo blisko znajduje się autostrada, gdzie karetka jest często wzywana i wtedy gmina zostaje bez ambulansu.

Petycja trafiła do burmistrza, stamtąd do wojewody, a ten przesłał ją do Ministerstwa Zdrowia. Wojewoda popiera ten wniosek. W ubiegłym tygodniu ministerstwo poprosiło urzędników o dodatkowe dane, zostały one przesłane, ale nie wiadomo, kiedy zapadanie decyzja.

Więcej: www.nto.pl