Gorzów Wlkp.: zarząd województwa przekaże budynek dla pogotowia

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 20 marca 2014 10:03

Zarząd Województwa Lubuskiego zobowiązał się do przekazania w nieodpłatne użytkowanie nieruchomości na rzecz Samodzielnej Publicznej Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie Wielkopolskim.

Nieruchomość przy ul. Śląskiej została wskazana przez Samodzielną Publiczną Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego, która w związku z rozwojem jednostki szukała obiektu na podstację pogotowia z centrum treningowym. Zostanie ona przekazana pogotowiu z chwilą jej przejęcia przez województwo lubuskie od miasta Gorzów Wielkopolski w formie darowizny.

Jak przypomina Michał Iwanowski, rzecznik prasowy zarządu Województwa Lubuskiego, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego zwróciła się do zarządu województwa z prośbą o wyrażenie zgody na zakup nieruchomości, w której miałaby powstać druga baza pogotowia.

Pieniądze na zakup nieruchomości w wysokości 724 tys. zł pochodzić miały ze środków wygospodarowanych przez jednostkę. Samorząd województwa w 2012 r. przekazał nieodpłatnie miastu Gorzów budynki poszpitalne przy ul. Warszawskiej o wartości ok. 15 mln zł.

Zarząd województwa uznał więc, że należy podjąć rozmowy z miastem w celu przekazania, również nieodpłatnie, nieruchomości w Gorzowie z przeznaczeniem pod działalność stacji pogotowia.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum