Gorzów Wlkp.: wymazy nie będą już pobierane w namiocie, ale w budynku szpitala

Autor: Gazeta Lubuska/Rynek Zdrowia • • 03 września 2020 11:59

Od środy (2 września) szpitalny punkt pobierania wymazów w kierunku Covid-19 został przeniesiony z namiotu przed placówką do budynku Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. w miejscu, gdzie kiedyś mieściło się krwiodawstwo.

Gorzów Wlkp.: wymazy nie będą już pobierane w namiocie, ale w budynku szpitala
Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Do tej pory pacjenci, którzy z różnych powodów mieli być hospitalizowani, bądź mieli wyjazd do sanatorium, badania na to, czy są wolni od koronawirusa przechodzili w niebieskim namiocie przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym. 

Obecnie dla tej grupy pacjentów przygotowano nowe miejsce, w którym panują dużo lepsze warunki pobierań. Mieści się ono w  budynku po Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, który od miesięcy stał pusty. W nowej lokalizacji oprócz punktu pobrań i pomieszczenia socjalnego dla personelu znalazły się dwie poczekalnie, jedna dedykowana dzieciom, druga - dorosłym. Udostępniono też toalety. 

Jak wyjaśnia Jerzy Ostrouch, prezes gorzowskiej lecznicy, warunki pogodowe są coraz mniej korzystne, dlatego lecznica mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo zarówno pacjentów jak i personelu medycznego, przygotowała nowy punkt pobrań. Namiot, w którym do tej pory były pobierane wymazy, był rozwiązaniem tymczasowym.

Więcej: plus.gazetalubuska.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum