Gorzów Wlkp.: tak będzie wyglądać szpitalne izolatorium w hotelu

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 09 kwietnia 2020 19:45

30 dodatkowych miejsc dla osób oczekujących na wynik badania w kierunku zakażenia koronawirusem i osób z potwierdzonym dodatnim wynikiem testu, których stan zdrowia nie wymaga hospitalizacji przygotowuje Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp.

Szpitalne izolatorium powstaje w specjalnie wydzielonej części Hotelu Gorzów. Fot. Materiały prasowe

Jak informuje gorzowska placówka, szpitalne izolatorium będzie się znajdowało w specjalnie wydzielonej części Hotelu Gorzów.

- Choć mamy jeszcze wolne łóżka w jednoimiennym szpitalu zakaźnym przy ul. Walczaka to już teraz podjęliśmy działania, dzięki którym będziemy w stanie  zapewnić miejsca potencjalnym chorym - mówi Tomasz Więckowski, kierownik SOR.

- Mamy świadomość (mówił o tym wielokrotnie minister zdrowia Łukasz Szumowski), że szczyt zachorowań ciągle jest przed nami. Wkrótce może się okazać, że 200 łóżek w jednoimiennym szpitalu zakaźnym – jakimi dysponujemy w tej chwili - może okazać się niewystraszające - dodaje Więckowski.

Każdy osoba kierowana do izolatorium będzie miała do dyspozycji jednoosobowy pokój z łazienką i telewizorem, opiekę medyczną na miejscu i łączność telefoniczną z personelem medycznym. Każdy mieszkaniec izolatorium będzie miał zapewnione trzy posiłki dziennie.

W hotelu zostały wyznaczone osobne strefy przemieszczania się i przebywania osób chorych i tych czekających na wynik badania. Osobom przebywającym w izolatorium szpital, zapewni opiekę medyczną, hotel przygotuje posiłki. Koszty pobytu pacjenta w izolatorium będzie pokrywał NFZ.

Pacjent będzie mógł opuścić izolatorium wyłącznie na podstawie wypisu, po uzyskaniu dwukrotnego wyniku ujemnego testów diagnostycznych. Pomieszczenia, które zajmował, będą dokładnie dezynfekowane i przygotowywane na przyjęcie nowych osób.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum