Gorzów Wlkp.: sztuka o raku szyjki macicy

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 30 września 2009 21:19

Sztukę teatralną "Nie bądź wRAKIEM" o profilaktyce raka szyjki macicy i walce z tą chorobą napisała gorzowska dziennikarka Hanna Kaup. Prapremiera odbędzie się w czerwcu 2010 r. w Teatrze im. J. Osterwy w Gorzowie Wiekopolskim.

Gorzów Wlkp.: sztuka o raku szyjki macicy
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

– Brakowało mi głosu o charakterze artystycznym, jakiejś opowieści, która w przystępny sposób zmieści w sobie to, co ważne i nie będzie ludziom obojętna. Bo, niestety, zbyt wiele kobiet uważa, że problem dotyczy każdej, tylko nie jej. A rzeczywistość okazuje się zaskakująca – powiedziała Hanna Kaup.

Kaup współpracuje ze Stowarzyszeniem Dziennikarze dla Zdrowia, z którym corocznie uczestniczy w ogólnopolskiej konferencji Polka w Europie. Planuje, by jej jednoaktowa sztuka pt. „Nie bądź Wrakiem” została wystawiona w ramach autorskiego projektu profilaktyczno-promocyjnego „W Gorzowie chcemy być zdrowe”. Jego częścią będzie również stworzenie dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2010/11 kalendarza – przewodnika o tematyce zdrowotnej i promocji zdrowia, ze zdjęciami i wypowiedziami gorzowianek.

– Mam już wstępne deklaracje wsparcia ze strony radnych, dyrektora gorzowskiego teatru, no i zainteresowanych gorzowianek – dodała autorka – Marzy mi się, żeby miasto włączyło się do tego projektu, by prapremierowe przedstawienie obyło się w naszym teatrze im. J. Osterwy na zakończenie sezonu teatralnego w czerwcu 2010. To byłaby świetna promocja Gorzowa, tym bardziej że nikt sztuki o takim temacie jeszcze nie napisał.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze