Gorzów Wlkp.: połowa pracowników szpitala przebadana - bez zakażonych koronawirusem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 14 maja 2020 17:19

Ponad połowa zatrudnionych w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. (1036 osób) skorzystała z możliwości wykonania testu na obecność koronawirusa. Wszystkie wyniki były negatywne - poinformowała rzeczniczka tej placówki Agnieszka Wiśniewska.

Dla personelu lecznicy poddanie się testom na obecność SARS-CoV-2 jest dobrowolne i bezpłatne Fot. Shutterstock

Dla personelu lecznicy poddanie się testom na obecność SARS-CoV-2 jest dobrowolne i bezpłatne. Badania są wykonywane przy zastosowaniu metody Real-Times PCR, czyli badań genetycznych na próbkach pobranych z gardła i nosogardzieli. To metoda zalecana przez Światową Organizację Zdrowia.

Lecznica zapewniła też możliwość wykonania badań serologicznych wykrywających obecność przeciwciał wirusa SARS-CoV-2 osobom pracującym w miejscach o podwyższonym ryzyku zachorowań na COVID-19.

- Chodzi przede wszystkim o jednoimienny szpital zakaźny, szpitalny oddział ratunkowy i oddział anestezjologii i intensywnej terapii. Do tej pory w szpitalnym zakładzie diagnostyki laboratoryjnej wykonano 143 takie oznaczenia. Wszystkie wyniki były ujemne, co świadczy o braku wcześniej przebytego zakażenia - powiedziała rzeczniczka.

Decyzją zarządu szpitala pracownicy szpitalnego oddziału ratunkowego i jednoimiennego szpitala zakaźnego, mający kontakt z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, będą poddawani badaniom molekularnym regularnie raz na siedem dni.

- Staramy się zapewnić maksimum bezpieczeństwa naszym pracownikom i pacjentom, którzy korzystają z usług gorzowskiego szpitala, a wykonywanie badań i testów to najszybsza i najprostsza metoda uzyskania tej pewności, o którą nam chodzi - powiedział prezes gorzowskiego szpitala wojewódzkiego Jerzy Ostrouch.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum