Gorzów Wlkp.: pierwsi pacjenci otrzymali nocną pomoc w szpitalu

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 01 października 2017 15:05

Przychodnia świadcząca nocną i świąteczną opiekę zdrowotną w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. Sp. z o.o. przyjęła pierwszych pacjentów.

Gorzów Wlkp.: pierwsi pacjenci otrzymali nocną pomoc w szpitalu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak przypomina Gazeta Wyborcza, do tej pory świadczenie to było udzielane przychodni prowadzonej przez Gorzowską Lecznicę Specjalistyczną przy ul. Piłsudskiego. Od 1 października pomoc poza godzinami pracy lekarza rodzinnego, będzie świadczył szpital w punkcie Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Ten mieści się przy Izbie Przyjęć przy ul. Dekerta.

Prezes szpitala Jerzy Ostrouch zapewnia, że placówka jest organizacyjnie przygotowana do świadczenia pomocy nocnej i świątecznej, która w szpitalu wystartowała o godz. 8 rano w niedzielę (1 października).

Wczesnym niedzielnym rankiem szpitalny POZ odwiedził również Piotr Bromber, dyrektor Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Podkreślił, że w województwie lubuskim nie ma wielkich zmian w opiece nocnej i świątecznej, gdyż w większości przypadków opieka świąteczna już funkcjonowała w szpitalach.

Więcej: www.gorzow.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze