Gorzów Wlkp.: Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki wstrzymuje przyjęcia planowe

Autor: JJ/Rynek Zdrowia • • 06 marca 2020 12:15

Na stronie internetowej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. opublikowano w piątek (6 marca) informację o wstrzymaniu planowych przyjęć w placówce do dwóch oddziałów.

Fot. Archiwum

Decyzją powołanego przez zarząd placówki zespołu kryzysowego ds. koronawirusa wstrzymane zostały dwa oddziały: laryngologii z pododdziałem chirurgii szczękowo-twarzowej oraz chirurgii dziecięcej i traumatologii dziecięcej z pododdziałem urologii dziecięcej - poinformował szpital.

Placówka wprowadza także z powodu pojawienia się koronawirusa w Polsce zmianę w organizacji przyjęć pacjentów w punkcie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej (POZ) tworząc punkt segregacji pacjentów potencjalne zagrożonych wirusem.

Zanim pacjent zostanie skierowany do odpowiedniego gabinetu zostanie poproszony o wypełnienie krótkiej ankiety dotyczącej zaobserwowanych objawów chorobowych i historii ostatnich podróży zagranicznych (w tym także do krajów, w których koronawirus już się pojawił).

Jeżeli pacjent przebywał w krajach, w których występuje koronawirus i obserwuje u siebie objawy grypowe oraz problemy z oddychaniem powinien skierować się do dotychczasowego punktu nocnego POZ.

Jeśli natomiast tych objawów nie ma i pacjent nie podróżował za granicę - konsultacja lekarska w ramach nocnej i świątecznej opieki medycznej zostanie mu udzielona w pomieszczeniach poradni kardiologicznej na parterze szpitala.

Więcej: szpital.gorzow.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum