Gorzów Wielkopolski: w szpitalu otwarto pododdział dziennej chemioterapii

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 09 maja 2014 13:15

Przy oddziale hematologii w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie uruchomiono pododdział dziennej chemioterapii. Dzięki tej inwestycji kontrakt na hematologię został zwiększony o ponad milion złotych.

Ambicją dyrekcji gorzowskiej placówki jest aby w przyszłości hematologia w szpitalu stała się częścią Gorzowskiego Centrum Onkologii.

Od kilku miesięcy trwały przymiarki, by przy hematologii w gorzowskim szpitalu uruchomić pododdział dziennej chemioterapii. Inwestycja kosztowała 160 tys. zł. Na oddziale zmieniono układ pomieszczeń tak, by powstała nowa poczekalnia i pokoje, w których stoi dziś pięć nowych foteli razem z niezbędną aparaturą. Wszystko już działa, w czwartek (8 maja) odbyło oficjalne otwarcie.

Z tej okazji Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie otrzymał list od prof. Wiesława Jędrzejczaka - krajowego konsultanta w dziedzinie hematologii. W liście czytamy m.in. "... rozwój hematologii w województwie lubuskim leży mi szczególnie na sercu i bardzo cieszę się z korzystnych zmian jakie w tym względzie zachodzą w Szpitalu w Gorzowie... ze swojej strony deklaruję wszelką pomoc i wsparcie rozwoju oddziału hematologii w Szpitalu w Gorzowie."

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum