Gorzów Wielkopolski: opieka stomatologiczna dla pacjentów zakażonych koronawirusem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 19 kwietnia 2020 14:18

Pacjenci jednoimiennego szpitala zakaźnego w Gorzowie Wlkp. z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, objęci izolacją lub kwarantanną w domu, w przypadku nagłego bólu zęba, mogą korzystać z opieki stomatologicznej.

Obsługa gabinetu jest wzywana w razie takiej potrzeby, a sam dentobus będzie stał przy szpitalu do odwołania - przekazała rzeczniczka. Fot. archiwum

Jak poinformowała rzeczniczka Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Agnieszka Wiśniewska, jest to możliwe dzięki ustawionemu w zespole szpitalnym przy ul. Walczaka (mieści się tam teraz jednoimienny szpitala zakaźny) dentobusie.

"Pierwszy pacjent z powiatu międzyrzeckiego już skorzystał z tej możliwości" - poinformowała Wiśniewska.

Gabinet w pojeździe jest wyposażony tak jak wszystkie gabinety dentystyczne, a dwuosobowy zespół jest zabezpieczony w niezbędne środki ochrony. Po każdym pacjencie pojazd jest dokładnie dezynfekowany.

Obsługa gabinetu jest wzywana w razie takiej potrzeby, a sam dentobus będzie stał przy szpitalu do odwołania - przekazała rzeczniczka.

Świadczone w dentobusie usługi dentystyczne dla pacjentów zakażonych, bądź z podejrzeniem zakażenia, koronawirusem są finansowane przez NFZ.

Szpital Wojewódzki w Gorzowie składa się z dwóch kompleksów - przy ul. Dekerta (głównego) i przy ul. Walczaka. Ten drugi decyzją Ministerstwa Zdrowia został wyznaczony na jednoimienny szpitala zakaźny na czas epidemii. Obecnie przebywa w nim trzech pacjentów oczekujących na wynik testu na obecność koronawirusa.

Gorzowski szpital ma również możliwość kierowania pacjentów do izolatorium, które znajduje się w wydzielonej części hotelu "Gorzów". Zostało w nim przygotowanych 30 miejsc. 

PAP - Marcin Rynkiewicz

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum