Gorzów Wielkopolski: Poradnia geriatryczna otwarta po wielomiesięcznej przerwie

Autor: PAP • Źródło: PAP16 października 2021 15:37

W środę 20 października rozpoczną się przyjęcia pacjentów do poradni geriatrycznej Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim. Poradnia nie funkcjonowała przez kilka ostatnich miesięcy

Poradnia jest miejscem zdobywania wiedzy dotyczącej profilaktyki zdrowotnej. Fot. Shutterstock
  • Po kilkumiesięcznej przerwie Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. wznawia działalność poradni geriatrycznej, która znajduje się w kompleksie przy ul. Walczaka
  • Poinformowała o tym rzeczniczka Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Agnieszka Wiśniewska
  • Przyjęcia rozpoczną się już od środy 20 października

Poradnia geriatryczna to miejsce, w którym seniorzy mają zapewnioną kompleksową opiekę z uwzględnieniem chorób przewlekłych pojawiających się po 6. dekadzie życia, wymagających wielokierunkowych działań m.in. lekarskich, pielęgniarskich i rehabilitacyjnych.

Poradnia geriatryczna pełni ważną rolę w życiu pacjentów i ich rodzin

Jak przekazała rzeczniczka, zadaniem lekarza geriatry jest wyłonienie - na podstawie pełnego wywiadu lekarskiego, jakości i warunków życia pacjenta - najbardziej pilnych potrzeb i problemów zdrowotnych osób po 60. roku życia, a także analiza przyjmowanych leków, określenie ich interakcji i wyeliminowanie leków niepotrzebnych lub wzajemnie wykluczających się.

Dla pacjentów i ich rodzin poradnia jest również miejscem zdobywania wiedzy dotyczącej profilaktyki zdrowotnej.

Jak zarejestrować się do poradni?

Aby zarejestrować się do poradni wymagane jest skierowanie od lekarza rodzinnego lub innego specjalisty. Termin można umówić korzystając ze szpitalnego call center (pod numerem telefonu 95 782 77 77), pisząc maila na adres rejestracja@szpital.gorzow.pl lub osobiście w każdym z okienek szpitalnej rejestracji.

Poradnia geriatryczna gorzowskiego szpitala będzie czynna w środy w godz. 9-13. Osoby po 60. roku życia - bo to dla tej grupy wiekowej przeznaczona jest poradnia - będzie przyjmowała dr n. med. Beata Trzcińska-Butkiewicz.

Czytaj też: Tak gminy wiejskie cierpią na braki kadrowe wśród lekarzy. Pacjenci bez opieki 

Pacjenci masowo skarżą się na POZ. Jest raport Rzecznika Praw Pacjenta

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum