×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Gniezno: przeprowadzili nowatorską operację rekonstrukcji piersi

Autor: MAK/Rynek Zdrowia06 stycznia 2018 14:05Aktualizacja: 06 stycznia 2018 14:09

W Szpitalu Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie 4 stycznia wykonana została nowatorska operacja rekonstrukcji piersi przy użyciu innowacyjnej siatki. Operację przeprowadził doc. Dawid Murawa, kierownik prowadzonego przez Sowmed oddziału chirurgii w gnieźnieńskiej lecznicy.

Gniezno: przeprowadzili nowatorską operację rekonstrukcji piersi
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Operowana pacjentka cierpiała na nowotwór lewej piersi, który został zakwalifikowany do amputacji, a kobieta wyraziła chęć natychmiastowej rekonstrukcji. Siatka zastosowana przy zabiegu jest nie tylko łatwiejsza do wszycia, ale również znacznie tańsza od dotychczas stosowanych - informuje NZOZ Sowmed w komunikacie prasowym.

Nowatorska technologia trafiła do Polski dzięki współpracy wybitnym specjalistą w zakresie rekonstrukcji piersi, szwedzkim lekarzem dr. Per Hedén’em, współzałożycielem jednej z największych w Europie klinik medycyny estetycznej - Akademikliniken.

- Innowacyjność zastosowanego materiału polega na jego dwustopniowym, długotrwałym wchłanianiu - tłumaczy doc. Dawid Murawa, który przeprowadził operację.

- Siatka zbudowana jest z dwóch typów włókien - jeden rozpuszcza się ok. 4 miesiące i pozwala zachować implant w pozycji na czas gojenia, natomiast drugi z nich wytrzymuje aż 3 lata, pozwalając organizmowi na zbudowanie elastycznej i odpornej tkanki własnej, która zapobiega przesuwaniu się implantu w późniejszym czasie - wyjaśnia specjalista.

- Siatka zapewnia mniejsze ryzyku stanów zapalnych operowanej tkanki niż w przypadku dotychczas stosowanych macierzy biologicznych. Ten materiał może być rewolucyjny nie tylko w zakresie rekonstrukcji piersi, ale również operowania innych obszarów ciała, np. w przypadku przepuklin brzusznych - zaznacza.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze