Główny chirurg USA apeluje, by nie kupować masek. "Nie chronią przed infekcją"

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia • • 03 marca 2020 12:04

Główny chirurg USA doktor Jerome Adams zaapelował na Twitterze, by obywatele przestali kupować i nosić maski. To odpowiedz na informacje, że z hurtowni i sklepów znikają maski chirurgiczne. Ludzie uwierzyli, że ich noszenie może powstrzymać infekcję.

Brak masek powoduje, że personel szpitalny, który musi je nosić podczas zabiegów szpitalnych, nie ma do nich dostępu Fot. Archiwum

Adams napisał w tweecie, że maski nie chronią przed infekcją, ale ich brak powoduje, że personel szpitalny, który musi je nosić podczas zabiegów szpitalnych, nie ma do nich dostępu. A to - jak zauważa - poważne ryzyko zdrowotne nie tylko dla pacjentów, ale także dla całych lokalnych społeczności - informuje Rzeczpospolita.

Główny chirurg USA przypomina też, że aby uniknąć zarażenia koronawirusem należy często i dokładnie myć ręce, nie wychodzić z domu z infekcją oraz zachować higienę w życiu codziennym.

Doktor William Schaffner, profesor medycyny zapobiegawczej z Vanderbilt University School of Medicine w Nashville wskazał w rozmowie z CNN, że zakupy masek to rodzaj psychologicznego mechanizmu obronnego. W jego ocenie kupując i nosząc maski dajemy sobie złudne poczucie kontroli nad wirusem.

Więcej: rp.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum