×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Główny chirurg USA apeluje, by nie kupować masek. "Nie chronią przed infekcją"

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia03 marca 2020 12:04

Główny chirurg USA doktor Jerome Adams zaapelował na Twitterze, by obywatele przestali kupować i nosić maski. To odpowiedz na informacje, że z hurtowni i sklepów znikają maski chirurgiczne. Ludzie uwierzyli, że ich noszenie może powstrzymać infekcję.

Główny chirurg USA apeluje, by nie kupować masek. "Nie chronią przed infekcją"
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Adams napisał w tweecie, że maski nie chronią przed infekcją, ale ich brak powoduje, że personel szpitalny, który musi je nosić podczas zabiegów szpitalnych, nie ma do nich dostępu. A to - jak zauważa - poważne ryzyko zdrowotne nie tylko dla pacjentów, ale także dla całych lokalnych społeczności - informuje Rzeczpospolita.

Główny chirurg USA przypomina też, że aby uniknąć zarażenia koronawirusem należy często i dokładnie myć ręce, nie wychodzić z domu z infekcją oraz zachować higienę w życiu codziennym.

Doktor William Schaffner, profesor medycyny zapobiegawczej z Vanderbilt University School of Medicine w Nashville wskazał w rozmowie z CNN, że zakupy masek to rodzaj psychologicznego mechanizmu obronnego. W jego ocenie kupując i nosząc maski dajemy sobie złudne poczucie kontroli nad wirusem.

Więcej: rp.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum