Głos lubuskiego konsultanta: szpital pediatryczny potrzebny, ale...

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 04 stycznia 2014 12:14

Zdaniem dr Tomasza Jarmolińskiego, nowego lubuskiego konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie pediatrii o przyszłości szpitalnictwa dziecięcego w regionie trzeba rozmawiać w oparciu o dane i prognozy. To jego odpowiedź na informacje o budowie szpitala pediatrycznego.

Głos lubuskiego konsultanta: szpital pediatryczny potrzebny, ale...
Jak twierdzi konsultant, województwo lubuskie nie posiada dokumentu strategicznego dotyczącego opieki zdrowotnej nad dzieckiem, a przygotowywana aktualnie Lubuska Strategia Ochrony Zdrowia na lata 2014-2020 zawiera bardzo ogólne i nieprecyzyjne, a czasem kontrowersyjne zapisy na temat pediatrii.

„Nie może ona stanowić podstawy do dyskusji na temat potrzeb zdrowotnych populacji dziecięcej, w związku z czym rodzi się pytanie: jakimi danymi i prognozami posługiwano się przy opracowywaniu koncepcji szpitala dziecięcego?” - stwierdza dr Jarmoliński nawiązując do niedawnych informacji o budowie zamiarach budowy szpitala pediatrycznego.

Według niego w województwie, nim powstanie szpital potrzebna jest rzeczowa rozmowa na temat poprawy opieki pediatrycznej.

Czytaj też. W Zielonej Górze powstanie Centrum Pediatrii 

„Bez tej dyskusji zapewnienia o 80 milionach na nowy szpital brzmią mało poważnie” - napisał w liście opublikowanym w Gazecie Wyborczej.

Więcej: http://zielonagora.gazeta.pl
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum