Głogów: zebrali podpisy w obronie poradni chorób płuc

Autor: Gazeta Lubuska/Rynek Zdrowia • • 12 października 2011 11:05

Zakończyła się akcja zbierania podpisów pod petycją do NFZ o przywrócenie działalności poradni chorób płuc w Głogowie.

Głogów: zebrali podpisy w obronie poradni chorób płuc
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Ponad trzy tysiące mieszkańców powiatu głogowskiego chce by lekarka Zofia Wieraszko znów przyjmowała ich w swojej placówce.

Jak podaje Gazeta Lubuska, od lipca w aptekach i przychodniach był dostępny list protestacyjny, który można było poprzeć składając swój podpis. Akcja zbierania podpisów już się zakończyła. Inicjatywę przywrócenia działalności poradni poparło 3 151 mieszkańców powiatu głogowskiego.

Przypomnijmy, że poradnię zamknięto ponieważ, jak wyjaśniała nam Joanna Mierzwińska, rzecznik Dolnośląskiego OW NFZ, dr Wieraszko nie wykazała w swojej ofercie gotowości otwarcia poradni w godzinach popołudniowych, a przepisy określają, że poradnia musi być otwarta minimum 4 godziny w godzinach od 14.00 do 20.00.

Dodała również, że utrata kontraktu przez wspomnianą placówkę nie powinna odbić się na dostępności usług. W Głogowie działa poradnia gruźlicy i chorób płuc w przychodni Hipokrates przy ul. Sikorskiego. Ona też świadczy usługi w leczeniu gruźlicy.

Jedna poradnia chorób płuc to w Głogowie za mało - twierdzą jednak pacjenci. W przychodni Hipokrates nie ma już miejsc do końca roku, wyczerpały się limity przyjęć.

Inicjatorowi akcji zbierania podpisów udało się zainteresować tą sprawą radnych miejskich i powiatu, a także dyrekcję Samodzielnego Publicznego Zespóu Opieki Zdrowotnej w Głogowie i władze powiatu. List z podpisami ma już za kilka dni trafić do OW NFZ we Wrocławiu

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze