Gliwice: z COVID-19 wyzdrowiało trzech starszych, dializowanych pacjentów

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 08 maja 2020 15:50

Trzej mężczyźni - dwaj po sześćdziesiątce i jeden dobiegający osiemdziesiątki, zakażeni koronawirusem i wymagający stałego dializowania - wyzdrowieli z groźnej infekcji i opuścili w piątek (8 maja) Szpital Miejski nr 4 - podała placówka.

Pacjenci - już z negatywnym wynikiem testów na obecność koronawirusa - mogą wrócić do swoich domów, do najbliższych, a z dializ korzystać w miejscu swojego zamieszkania. Fot. Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach

- 14 dni temu do naszego szpitala trafiło 3 pacjentów, z dodatnim wynikiem COVID-19, wymagających dializoterapii. Bardzo szybko uruchomiliśmy w naszym szpitalu stację dializ, przeznaczoną dla pacjentów potrzebujących tego rodzaju pomocy. Po 14 dniach, dzięki naprawdę olbrzymiemu wysiłkowi personelu lekarskiego i pielęgniarskiego, mamy olbrzymi sukces, który bardzo cieszy nas i pracowników, i potwierdza, że ich ciężka i niebezpieczna praca ma sens - powiedział prezes szpitala Przemysław Gliklich.

Poinformował, że najstarszy z pacjentów miał 79 lat.

- Podwójne badanie wykazało, że wszyscy są ujemni, nie mają objawów, mogą kontynuować dializoterapię w warunkach ambulatoryjnych. Wracają jako zdrowe osoby do swoich domów i rodzin - dodał prezes.

Od 1 maja gliwicki szpital działa jako zakaźny jednoimienny.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum