Gliwice: w tym szpitalu mimo epidemii wykonano 100 operacji laparoskopowych
Prawie 100 operacji laparoskopowych w 2020 roku przeprowadzili lekarze ze Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach. Tylko w styczniu 2021 roku udało się wykonać już ponad 20 takich zabiegów.

Chirurdzy pracujący pod kierunkiem dr. Andrzeja Kupilasa, ordynatora oddziału urologii i urologii onkologicznej Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach metodami laparoskopowymi operowali m. in. pacjentów z rakiem prostaty.
Specjaliści przeprowadzają także skutecznie coraz więcej laparoskopowych operacji usunięcia guza nerki, także takich podczas których udaje się ocalić sam narząd - informuje Anna Ginał, rzecznik prasowy szpitala.
Wybór operacji metodą laparoskopową jest bardzo ważny dla kondycji pacjenta.
- Czas hospitalizacji jest znacznie krótszy, zabieg jest zdecydowanie mniej inwazyjny, chory szybciej wraca do domu, jest w lepszym stanie ogólnym, a utrata krwi jest mniejsza - wylicza zalety operacji technikami laparoskopowymi dr Kupilas.
Dodaje: - Dla pacjentów istotne jest też to, że techniki małoinwazyjne to mniejsze ryzyko powikłań i zdecydowanie mniejszy stres. Podam prosty przykład: klasyczna operacja raka prostaty wiąże się z koniecznością nawet 14-dniowego pobytu w szpitalu. Operacja laparoskopowa to najwyżej 4 dni na oddziale.
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
ZOBACZ KOMENTARZE (0)