Gliwice: w miejskim szpitalu kolejki do zabiegów okulistycznych coraz krótsze

Autor: gliwiceonline.pl/Rynek Zdrowia • • 07 czerwca 2019 09:06

Dzięki dofinansowaniu z miejskiego budżetu i zmianom w zakresie świadczeń zdrowotnych Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach ma coraz nowocześniejszy sprzęt i najkrótsze terminy oczekiwania na badania tomograficzne, precyzyjne zabiegi okulistyczne i kardiologiczne.

Gliwice: w miejskim szpitalu kolejki do zabiegów okulistycznych coraz krótsze
Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

Jak mówi dr Anna Wieczerska-Dec, ordynator szpitalnego oddziału okulistycznego, dzięki nowoczesnemu sprzętowi do diagnostyki i leczenia operacyjnego oraz zniesieniu przez NFZ limitów na zabiegi operacji zaćmy ze wszczepem sztucznej soczewki wewnątrzgałkowej, szpital zwiększył od kwietnia liczbę takich zabiegów.

Czas oczekiwania na operację zaćmy skrócił się, a pacjenci są sukcesywnie powiadamiani o nowych terminach. Od grudnia wykonywane są tam zabiegi usunięcia zaćmy z wszczepem soczewek torycznych - do leczenia astygmatyzmu.

Oddział wykonuje także zabiegi przeciwjaskrowe i okuloplastyczne, związane z nieprawidłowym ułożeniem powiek, zmianami na powiekach oraz w okolicach oczu. Nowością na oddziale są iniekcje leku doszklistkowego anty-VEGF u pacjentów, którzy do tej pory skazani byli na znaczne pogorszenie widzenia (do ślepoty włącznie) z powodu AMD, chorób siatkówki w przebiegu cukrzycy czy zakrzepu naczyń siatkówki. Zastrzyki są podawane w ramach kontraktu z NFZ. Od roku na okulistyce wykonywana jest witrektomia.

 Więcej: gliwiceonline.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum