Gliwice: w dwóch punktach Test&GO żołnierze będą pobierać wymazy do testów na koronawirusa

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 maja 2020 10:25

W Gliwicach w dwóch punktach Test&GO żołnierze będą pobierać wymazy do badań na obecność koronawirusa - podało w niedzielę (10 maja) MON. Tego dnia w walkę z koronawirusem zaangażowanych będzie 7849 żołnierzy i pracowników wojska oraz 1597 jednostek sprzętu - przekazał szef resortu Mariusz Błaszczak.

Żołnierze pobierają też materiał biologiczny do badań od górników, którzy znajdują się w kwarantannie. Fot. MON/Twitter

"Dziś w walkę z koronawirusem zaangażowanych będzie 7849 żołnierzy i pracowników wojska oraz 1597 jednostek sprzętu. Dziś uruchomiony zostanie kolejny punkt TEST&GO w Gliwicach. Żołnierze pobierają też materiał biologiczny do badań od górników, którzy znajdują się w kwarantannie" - napisał na Twitterze Błaszczak.

Resort obrony poinformował też, że w niedzielę rano odbyła się odprawa szefa MON z dowódcami i kadrą kierowniczą resortu.

"Dziś żołnierze Wojska Polskiego m. in. wspierają na posterunkach Straż Graniczną. W Gliwicach w dwóch punktach Test&GO będą pobierać wymazy do badań na obecność koronawirusa" - przekazało ministerstwo na Twitterze.

Na Śląsku w ostatnich dniach obserwuje się największą liczbę nowych zakażeń koronawirusem. Duże ogniska pojawiły się w kilku kopalniach. Od czwartku pracownicy kopalń, gdzie odnotowano najwięcej w górnictwie przypadków koronawirusa, przechodzą badania przesiewowe na obecność SARS-CoV-2.

Dotychczas w Polsce potwierdzono 15 651 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Zmarło 785 osób, a 5437 chorych wyzdrowiało. Najwięcej zakażeń potwierdzono dotąd w woj. śląskim - 3 395 chorych, z których 146 zmarło.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum