Gliwice: szpital wstrzymał przyjęcia na internę z powodu koronawirusa

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 06 kwietnia 2020 21:54

Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach (Śląskie) po potwierdzeniu w niedzielę zakażenia koronawirusem u dwóch pacjentów wstrzymał przyjęcia na oddział wewnętrzny, na którym byli leczeni.

Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jeden z mężczyzn został od razu przewieziony do szpitala zakaźnego, drugi - ze względu na stan zdrowia i potrzebę specjalistycznej opieki - pozostał w Szpitalu Miejskim nr 4, w izolatce. Personel udziela mu pomocy w specjalistycznych środkach ochrony osobistej.

Jak podała w poniedziałek (6 kwietnia) placówka, 50 osób z personelu szpitala objęto kwarantanną domową. Przeprowadzane są też badania pracowników szpitala - w pierwszej kolejności pobrano próbki od lekarzy i pielęgniarek, którzy mieli kontakt z zakażonymi. Na oddziale wewnętrznym przy ul. Kościuszki, na którym przebywali chorzy mężczyźni, nadal jest 9 pacjentów.

- Pobrano od nich próbki do testów, czekamy na wyniki. Nie ma na razie możliwości wypisania ich ze szpitala. Po otrzymaniu wyników będą mogli być przeniesieni na inny oddział, albo trafią do szpitala zakaźnego - jeśli będą zakażeni - powiedziała PAP rzeczniczka szpitala Anna Ginał.

Po zamknięciu oddziału wewnętrznego, wsparcie w przejęciu potrzebujących takiego leczenia pacjentów zadeklarowała prezes Szpitala Vito-Med przy ul. Radiowej w Gliwicach. - W ramach dobrej współpracy jesteśmy gotowi wesprzeć kolegów, przejmując ostry dyżur w dni, kiedy powinien go pełnić ten oddział - powiedziała PAP prezes Vito-Med Anna Gil.

Jak podał w poniedziałek Urząd Miasta w Gliwicach, już u 14 mieszkańców miasta potwierdzono zakażenie koronawirusem. 80 osób zostało objętych kwarantanną decyzją Sanepidu. Dodatkowo 276 osób zostało skierowanych na kwarantannę z granicy państwa. 

Anna Gumułka

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum