Gliwice: rozpoczęły się obchody jubileuszu Instytutu Onkologii

Autor: • • 16 maja 2011 19:26

Kilkudziesięciu czołowych specjalistów z zakresu onkologii i chirurgii weźmie udział w 5. Konferencji Naukowej Polskiego Towarzystwa Radioterapii Onkologicznej. Spotkanie lekarzy jest elementem obchodów 60-lecia Instytutu Onkologii w Gliwicach.

Gliwice: rozpoczęły się obchody jubileuszu Instytutu Onkologii

Główne trzydniowe obchody rozpoczęły się w poniedziałek (16 maja), towarzyszą im seminaria i konferencje naukowe. Oprócz specjalistów z całego świata swój udział w konferencji Polskiego Towarzystwa Radioterapii Onkologicznej zapowiedzieli między innymi przewodniczący Parlamentu Europejskiego, profesor Jerzy Buzek oraz minister zdrowia Ewa Kopacz - informuje Radio Katowice.

- Cała sesja jest poświęcona chirurgii rekonstrukcyjnej, na którą przyjeżdża czterech czołowych chirurgów rekonstrukcyjnych świata - powiedział 16 maja w Radiu Katowice profesor Bogusław Maciejewski, dyrektor instytutu.

Z kolei w rozmowie z PAP prof. Maciejewski podkreślił, że Gliwice od dawna są ośrodkiem rangi europejskiej. Świadczą o tym opinie, nagrody i certyfikaty międzynarodowych instytucji, a także uznanie światowych sław medycyny, które przyjeżdżają na organizowane w Gliwicach spotkania naukowe i chętnie, często na preferencyjnych warunkach, przyjmują gliwickich stażystów.

Instytut prowadzi działalność diagnostyczną, leczniczą i naukowo-badawczą oraz szkolenia specjalizacyjne dla lekarzy z zakresu onkologii. Działalność kliniczna prowadzona jest we współpracy z wieloma ośrodkami onkologicznymi w Polsce i na świecie, w oparciu o najnowsze, uznane schematy postępowania terapeutycznego. Jednocześnie wdrażane są nowe metody lecznicze o charakterze nowatorskim i eksperymentalnym. Przedmiotem szczególnego zainteresowania jest skojarzone leczenie chorób nowotworowych, co pozwala na uzyskiwanie optymalnych wyników leczenia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum