Gliwice: potwierdzono zakażenie pielęgniarki w szpitalu miejskim

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 kwietnia 2020 07:24

Badania pracowników Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach, przeprowadzone po stwierdzeniu w niedzielę zakażenia koronawirusem dwóch pacjentów oddziału wewnętrznego, potwierdziły w środę obecność wirusa u jednej z pielęgniarek.

Fot. Shutterstock

Jak poinformowała placówka, czterej pacjenci, przebywający na oddziale z zakażonymi koronawirusem, uniknęli zakażenia, co potwierdziły środowe wyniki testów. - Lekarze zdecydują teraz, czy mogą oni zostać wypisani do domu, czy też konieczna będzie dalsza hospitalizacja na innym oddziale - powiedziała rzeczniczka szpitala Anna Ginał.

Szpital po potwierdzeniu w niedzielę zakażenia koronawirusem u dwóch pacjentów wstrzymał przyjęcia na oddział wewnętrzny, na którym byli leczeni. Jeden z mężczyzn został od razu przewieziony do szpitala zakaźnego, drugi - ze względu na stan zdrowia i potrzebę specjalistycznej opieki - pozostał w Szpitalu Miejskim nr 4, w izolatce. Personel udziela mu pomocy w specjalistycznych środkach ochrony osobistej.

Jak podała w poniedziałek placówka, 50 osób z personelu szpitala objęto kwarantanną domową. Przeprowadzane są też dalsze badania pracowników szpitala.

Anna Gumułka (PAP)

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum