Gliwice: koronawirus w Narodowym Instytucie Onkologii

Autor: JW, Narodowy Instytut Onkologii/Rynek Zdrowia • • 14 kwietnia 2020 13:31

We wtorek (14 kwietnia) Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach poinformował, że w III Klinice Radioterapii i Chemioterapii potwierdzono jeden przypadek zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Zakażoną osobą jest pielęgniarka.

W samej klinice na co najmniej 7 dni wstrzymano przyjęcia Fot. Shutterstock

Pielęgniarka nie miała  i nadal nie ma objawów COVID-19 - napisał na stronie internetowej Instytut. Test, który wykrył zakażenie, wykonano metodą PCR.

Kobieta nie wykonywała żadnych świadczeń w innych klinikach. Ta, w której pracowała, została natychmiast odseparowana od pozostałej części szpitala. Stworzono listę 20 członków personelu medycznego oraz 19 pacjentów, którzy mieli bliski kontakt z zakażoną pielęgniarką. Objęto ich 14-dniową kwarantanną.

W samej klinice na co najmniej 7 dni wstrzymano przyjęcia. Praca w pozostałych klinikach i zakładach Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach jest kontynuowana.

Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie jest obecnie największą placówką onkologiczną w Polsce składająca się z trzech oddziałów: w Warszawie, Gliwicach i Krakowie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum