Gdynia: ratownicy morscy udzielili pomocy z powietrza

Autor: PWX/Rynek Zdrowia • • 14 września 2015 12:48

Dyżurna załoga śmigłowca W-3RM Anakonda z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego udzieliła pomocy członkowi załogi kontenerowca MSC Sariska, poparzonemu podczas awarii siłowni statku.

Gdynia: ratownicy morscy udzielili pomocy z powietrza
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Śmigłowiec ratowników morskich Anakonda z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni został wezwany w niedzielę (13 września) przez kontenerowiec MSC Sariska.

Tuż przed godziną 10 rano załoga dyżurnego śmigłowca dostała zgłoszenie o mężczyźnie wymagającym natychmiastowej ewakuacji medycznej. Poszkodowany znajdował się na pokładzie kontenerowca pływającego pod panamską banderą.

Jak się okazało, podczas awarii w siłowni doznał on oparzeń 90 proc. powierzchni ciała.

Jak podaje kmdr ppor. Czesław Cichy, rzecznik prasowy Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej, marynarz został odebrany z pokładu za pomocą opuszczonych na linie noszy, przewieziony na lotnisko w Babich Dołach i przekazany załodze śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W tym roku to już 22 akcja ratownicza lotników Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej. Od początku lat 90 lotnicy morscy uczestniczyli w 580 akcjach ratowniczych i udzielili pomocy 306 osobom.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum