Gdynia: lekarze jednak uratują stopy dziewczynki?

Autor: TOK FM/Rynek Zdrowia • • 19 października 2010 18:35

Gdyńscy lekarze zaplanowali na 21 października operację stóp 10-letniej Kariny z Podlasia, która odmroziła stopy, błądząc sześć dni po lesie.

Gdynia: lekarze jednak uratują stopy dziewczynki?
Dziewczynka po odnalezieniu (11 października) trafiła do Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach w ciężkim stanie, odwodniona, z odmrożeniami stóp. Lekarze wdrożyli antybiotykoterapię, leczenie miejscowe, zmiany opatrunków, uzupełnianie wody i elektrolitów. Pacjentce groziła amputacja stóp.

17 października została przewieziona do Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni, gdzie stwierdzono zgorzel gazową rozwijającą się od kilkudziesięciu godzin i przekazano małą pacjentkę do gdyńskiej Kliniki Medycyny Hiperbarycznej i Ratownictwa Morskiego Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni.

Jak podaje TOK FM, jest już niemal pewne, że dziewczynka nie straci stóp. Sesje w komorze hiperbarycznej przynoszą efekty, gangrena się nie rozwija.

Po operacji usuwania martwych tkanek, którą lekarze na 21 października dziewczynka powinna normalnie chodzić, odczuwając jedynie osłabienie siły odbicia i zaburzoną mechanikę.

Więcej: www.tokfm.pl
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum