Gdynia: co czwarty gimnazjalista ma nadwagę

Autor: Radio Gdańsk/Rynek Zdrowia • • 18 maja 2015 18:52

Gdyńscy gimnazjaliści w znacznym stopniu są zagrożeni chorobami cywilizacyjnymi. Tak wynika z badań, które przeprowadzono w ramach drugiej edycji programu "PoZdro!".

Gdynia: co czwarty gimnazjalista ma nadwagę
Fot. Archiwum

Od września lekarze przebadali 1222 uczniów (65 proc. ogółu) z 23 gdyńskich gimnazjów. Okazało się, że nadwaga i otyłość występuje u ok. 22 proc. przebadanych nastolatków, podwyższone ciśnienie tętnicze w trakcie badania miało 14 proc. uczniów. Aż 61 proc. ma dostateczną, słabą lub bardzo słabą wydolność fizyczną, z kolei aż 74 proc. badanych ma nieprawidłową postawę ciała. Wszystkie te czynniki bezpośrednio przekładają się na zagrożenie np. cukrzycą - informuje Radio Gdańsk.

Dlatego też spośród przebadanych wytypowano 182, u których ryzyko wystąpienia choroby jest wyjątkowo duże. Zostaną oni objęci dwuletnią opieką czterech specjalistów z fundacji Medicover. To lekarz, dietetyk, specjalista od aktywności fizycznej i psycholog. Mają oni pomóc młodym ludziom w zmianie stylu życia . Co ważne, spotkania są przeznaczone nie tylko dla dzieci, ale również dla ich rodzin.

Więcej: www.radiogdansk.pl 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum