Gdańsk zyskał sieć pomocy psychologicznej dla mieszkańców

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 22 listopada 2017 20:10

Na początku października w Gdańsku rozpoczęła się realizacja projektu "Kryzys szansą na rozwój", w ramach którego zaplanowano 30 sesji terapii par i rodzinnej oraz prawie sto konsultacji psychiatrycznych i psychologicznych. Realizuje go Stowarzyszenie Praktyków Profilaktyki Społecznej a finansuje miasto. Projekt ma być realizowany do końca roku.

- Jednak wolnych miejsc już praktycznie nie ma - mówi Prezes Stowarzyszenia, Anna Jarząbek.

Podkreśliła, że projekt spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem gdańszczan.

- Każdy z nas przeżywa w życiu kryzysy: te związane z dorastaniem dzieci, stratą kogoś bliskiego, związane z chorobą, ale również takie jak rozwód, zdrada, strata pracy i wiele innych - tłumaczy.

Zaznaczyła, że "kryzys z definicji jest punktem zwrotnym, jednak od tego, w jaki sposób poradzimy sobie z trudną sytuacją, zależy, czy kryzys przerodzi się w pogłębiające się zagrożenie dla zdrowia psychicznego czy też będzie drogą do rozwoju osobistego i poprawy jakości życia".

By skorzystać z pomocy w ramach sieci pomocy psychologicznej w Gdańsku wystarczy zadzwonić lub napisać i umówić się na konsultację. Rejestracja tel. 505 700 270, e-mail: koordynator@fwr-przystan.org.

Dane Światowej Organizacji Zdrowia wskazują, że aż 27 proc. Europejczyków w wieku 18-65 lat, (około 83 mln ludzi), przynajmniej raz w roku odczuwa objawy złego stanu zdrowia psychicznego. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum