Gdańsk: zmodernizowany SOR szpitala im. Kopernika już otwarty

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 23 września 2015 18:25

W Szpitalu im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku w środę (23 września) uroczyście otwarto po przebudowie, największy w Pomorskiem szpitalny oddział ratunkowy.

Gdańsk: zmodernizowany SOR szpitala im. Kopernika już otwarty
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, w ramach projektu przebudowy oddziału ratunkowego w szpitalu im. Kopernika zakupiono także sprzęt medyczny i zaplanowano szkolenia personelu. SOR ten jest największym takim oddziałem w województwie, a zarazem jednym z najważniejszych ogniw zintegrowanego regionalnego systemu ratownictwa medycznego.

W 2014 r. w SOR przyjęto blisko 77 tys. osób, z czego ponad 71 tys. stanowili mieszkańcy Pomorskiego, ok. 5 tys. osoby spoza regionu, a 425 osób pochodziło z Unii Europejskiej.

Oprócz przebudowy i modernizacji obszaru Szpitalnego Oddziału Ratunkowego o powierzchni ok. 3,5 tys. mkw., zakupiono łącznie 172 sztuki sprzętu medycznego, w tym m.in.: monitoring z oprzyrządowaniem, defibrylatory, reduktory ssania, łóżka oraz respiratory. Ponadto przewidziano przeszkolenie personelu SOR z psychotraumatologicznej pomocy interwencyjnej, podstaw języka migowego, pomocy przedlekarskiej i organizacji systemu ratownictwa.

Projekt ''Przebudowa i modernizacja wraz z zakupem niezbędnego sprzętu medycznego w największym w województwie Szpitalnym Oddziale Ratunkowym dla dorosłych i dzieci w Copernicus Podmiot Leczniczy Sp. z o.o." był realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013. Całkowita wartość realizacji projektu to blisko 10,38 mln zł.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum