Gdańsk: z pomocy psychologicznej po ataku na prezydenta skorzystało kilkaset osób

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 stycznia 2019 12:50

Około 500 osób skorzystało z różnych form pomocy psychologicznej, jaką zaoferowano w Gdańsku po śmiertelnym w skutkach ataku nożownika na prezydenta miasta Pawła Adamowicza. Pomoc nadal jest oferowana.

Gdańsk: z pomocy psychologicznej po ataku na prezydenta skorzystało kilkaset osób
Specjaliści nadal są do dyspozycji każdej potrzebującej osoby, a pomoc jest bezpłatna i można z niej skorzystać przez całą dobę. Fot. Alex Proimos/Flickr.com (CC BY-NC 2.0)

O skali dotychczas udzielonej pomocy psychologicznej poinformowała Sylwia Ressel konsultant ds. komunikacji społecznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie (MOPR) w Gdańsku.

Ressel podkreśliła, że specjaliści nadal są do dyspozycji każdej potrzebującej osoby, a pomoc jest bezpłatna i można z niej skorzystać przez całą dobę.

Wsparcie oferowane jest także w dni powszednie w godzinach od 8.00 do 15.00 pod numerem tel. 58- 347-82-82 w MOPR oraz w godzinach od 8.00 do 14.00 pod numerem: 58-320-44-04, pod którym dyżurują psycholodzy Gdańskiego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom.

Przedstawicielka MOPR dodała, że do dyspozycji w ciągu dnia są także psycholodzy w Centrach Pracy Socjalnej w dzielnicach Gdańska.

- Dyżurujący udzielą potrzebującym osobom wsparcia doraźnego telefonicznie i - w razie potrzeby - spotkają się z mieszkanką lub mieszkańcem, by przeprowadzić rozmowę lub konieczną terapię. Pomogą załagodzić emocje, zapanować nad stresem związanym z niedawną tragedią - poinformowała.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum