Gdańsk: wypadek z udziałem karetki pogotowia z ciężarną na pokładzie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 29 maja 2018 16:10

Utrudnienia trwające od rana we wtorek (29 maja) na obwodnicy Trójmiasta spowodowane wypadkiem z udziałem karetki pogotowia powoli dobiegają końca. Po wypadku do szpitala trafiła m.in. ciężarna 28-latka, która ucierpiała, gdy w tył sanitarki, w której przebywała, uderzyło osobowe auto.

Gdy we wnętrzu sanitarki trwało badanie poszkodowanej ciężarnej, w karetkę uderzyło auto osobowe. Fot. Archiwum

Jak poinformował st. asp. Mariusz Chrzanowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, utrudnienia na obwodnicy trwały kilka godzin. Przez ten czas przejazd tą najważniejszą dla trójmiejskiej aglomeracji drogą był możliwy tylko jednym z dwóch pasów. Na obwodnicy i prowadzących do niej drogach tworzyły się wielokilometrowe korki.

Zwężenie drogi do jednego pasa było spowodowane prowadzonymi przez policję czynnościami związanymi z wypadkiem, do którego doszło we wtorek rano.

28-letnia ciężarna kobieta jechała obwodnicą autem w kierunku Łodzi. Na wysokości Matarni w jej samochód uderzyło inne auto. Oba pojazdy zjechały na pas awaryjny, a do ciężarnej wezwano karetkę pogotowia.

Gdy sanitarka znalazła się na miejscu zdarzenia, jej załoga zaparkowała wóz na pasie awaryjnym i zajęła się ciężarną. We wnętrzu sanitarki trwało badanie, kiedy w tył karetki uderzył osobowy mercedes kierowany przez 55-latkę.

Obie kobiety zostały przewiezione do szpitala. Nie wiadomo, jakich obrażeń doznały. Chrzanowski wyjaśnił, że najprawdopodobniej w środę policjanci będą próbowali przesłuchać kobiety i ustalić powód, dla którego 55-latka najechała na tył karetki.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum