Gdańsk: wstrzymano przyjęcia na oddział ratunkowy w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 30 października 2020 11:20

Kliniczny Odział Ratunkowy Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego (UCK) w Gdańsku do odwołania wstrzymał przyjęcia. Powodem są zakażenia koronawirusem wśród pacjentów oraz personelu medycznego. Zawieszona została również działalność Centrum Urazowego.

Gdańsk: wstrzymano przyjęcia na oddział ratunkowy w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym
Kliniczny Odział Ratunkowy Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku do odwołania wstrzymał przyjęcia. Fot. Shutterstock

O wstrzymaniu przyjęć poinformował w piątek PAP Łukasz Wojtowicz z zespołu ds. organizacji i promocji UCK.

- Ze względu na potwierdzenie zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wśród personelu medycznego oraz pacjentów Klinicznego Oddziału Ratunkowego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego jesteśmy zmuszeni do odwołania wstrzymać wszystkie przyjęcia w zakresie szpitalnego oddziału ratunkowego. Zawieszamy również działalność Centrum Urazowego i realizację świadczeń związanych z zabezpieczeniem urazów wielonarządowych - przekazał.

Dodał, że o poprawie sytuacji kierownictwo szpitala będzie informować w na bieżąco, w kolejnych komunikatach. Przesłał również oświadczenie zastępcy ordynatora Klinicznego Oddziału Ratunkowego UCK w Gdańsku dr hab. Mariusza Siemińskiego.

- W związku z hospitalizacja pacjenta z COVID-19 w stanie ciężkim w obszarze intensywnej terapii Klinicznego Oddziału Ratunkowego oraz hospitalizacją pacjentów COVID-19 w Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii, KOR nie jest aktualnie w stanie przyjmować pacjentów w stanie ciężkim, wymagających intensywnego nadzoru i terapii. Dotyczy to pacjentów m.in. z urazami wielonarządowymi, po nagłym zatrzymaniu krążenia, cechami zagrażającej bądź występującej niewydolności oddechowej i innych - poinformował dr hab. Siemiński.

Jednocześnie podkreślił, że Kliniczny Oddział Ratunkowy UCK wyczerpał swoje możliwości izolowania pacjentów z podejrzeniem bądź rozpoznaniem COVID-19. "Pacjenci kierowani do KOR z takim podejrzeniem będą skazani na wielogodzinne oczekiwanie w karetkach do momentu zwolnienia miejsc izolacyjnych" - dodał.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum