Gdańsk: wstrzymano przyjęcia na oddział pediatryczny w szpitalu im. Mikołaja Kopernika

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 19 sierpnia 2020 16:28

Kliniczny Oddział Pediatrii GUMed i Kliniczny Oddział Gastroenterologii, Alergologii i Żywienia Dzieci GUMed w Szpitalu im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku wstrzymał przyjęcia, bo u jednego z pacjentów wykryto koronawirusa. Osoby wymagające hospitalizacji będą kierowane do Szpitala św. Wojciecha.

Gdańsk: wstrzymano przyjęcia na oddział pediatryczny w szpitalu im. Mikołaja Kopernika
Fot. Copernicus (zdjęcie ilustracyjne)

O wstrzymaniu przyjęć poinformowała w środę (19 sierpnia) PAP Katarzyna Brożek, rzeczniczka zarządzającej szpitalem im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku spółki Copernicus.

Wyjaśniła, że przyjęcia na Klinicznym Oddziale Pediatrii GUMed i na Klinicznym Oddziale Gastroenterologii, Alergologii i Żywienia Dzieci GUMed wstrzymano do odwołania w związku ze stwierdzeniem zakażenia koronawirusem u jednego z pacjentów.

"Aktualnie trwa postępowanie epidemiologiczne. Wszystkie osoby, które miały kontakt z zakażonym pacjentem, przejdą w najbliższym czasie testy na obecność patogenu" - przekazała Brożek.

Zapewniła też, że w szpitalu zostały wdrożone procedury sanitarno-epidemiologiczne dla zapewnienia bezpieczeństwa pacjentom i personelowi szpitala. Poinformowała, że pacjenci wymagający hospitalizacji na oddziale pediatrii będą kierowani do Szpitala św. Wojciecha w Gdańsku lub do innego szpitala po wcześniejszym uzgodnieniu.

"Będziemy na bieżąco informować o sytuacji w szpitalu na stronie internetowej spółki oraz na fanpage'u" - dodała.

Pomorski państwowy wojewódzki inspektor sanitarny Tomasz Augustyniak poinformował w środę, że ostatniej doby na Pomorzu zdiagnozowano 60 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Od początku epidemii na COVID-19 zachorowało w regionie 1737 osób. Wyzdrowiało 758 chorych, a 41 zmarło. 

Anna Machińska

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum