Gdańsk: szpital Swissmed otwiera kardiochirurgię

Autor: Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia • • 11 maja 2009 11:54

W gdańskim Szpitalu Swissmed powstała kardiochirurgia dla dorosłych. Szpital ma podpisaną umowy z Pomorskim Oddziałem NFZ, co daje szansę na skrócenie kolejek do wszczepienia by-passów.

Oddział ma 12 łóżek i został wyposażony w supernowoczesny sprzęt i aparaturę o wartości ponad trzech milionów złotych, w tym urządzenie do krążenia pozaustrojowego, czyli płuco-serce umożliwiające kardiochirurgom przeprowadzanie zabiegów na otwartym sercu.

System telemetrii natomiast sprawia, że personel medyczny na bieżąco monitoruje stan pacjenta już po operacji. Bezpośrednio po operacji chory najpierw trafia na oddział intensywnej opieki medycznej, a następnie na zwykłą salę, gdzie podłącza mu się nadajnik, monitorujący pracę jego serca. Dane te na bieżąco przesyłane są do centrali, co zwiększa bezpieczeństwo chorych.

Oddział w szpitalu Swissmed ściśle współpracuje z kardiochirurgią w Akademickim Centrum Klinicznym. W klinice jednak, odkąd rozpoczęły się transplantacje serca i chorzy przed i po przeszczepie przebywają w niej przez kilka miesięcy, kolejka do by-passów wydłużyła się. Teraz jest szansa na jej skrócenie.

Swissmed Centrum Zdrowia S.A. jest firmą medyczną działającą w Gdańsku od 1996r. Dysponuje sześcioma przychodniami i wielospecjalistycznym szpitalem, liczącym 73-łóżka. Od października 2004 roku spółka jest notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Swissmed Centrum Zdrowia ma podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia – Pomorskim Oddziałem Wojewódzkim w Gdańsku o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej (leczenie szpitalne). Wartość zakontraktowanych świadczeń w tym roku przekracza 23,1 mln złotych, podczas gdy w 2008 r. wynosiła niewiele ponad 13 mln złotych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum