×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Gdańsk: studenci komiksem edukują o przeszczepach

Autor: Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia29 kwietnia 2012 18:08

Komiks, którego bohaterem jest Adam Wątroba, ma przekazać dzieciom wiedzę na temat transplantacji. Na taki pomysł przeprowadzenia wśród uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych akcji informacyjnej o przeszczepach narządów wpadły studentki Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i wolontariuszki kampanii Dawca.pl.

Gdańsk: studenci komiksem edukują o przeszczepach
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Do tej pory działania kampanii Dawca.pl były skierowane przede wszystkim do osób pełnoletnich, bo to one wypełniały oświadczenie woli. Elżbieta Musiatowicz i Maja Piątek studentki GUMed i autorki pomysłu pomyślały o tym aby uczyć i oswajać z tematem już dzieci, by nie były to dla nich zagadnienia obce - pisze Dziennik Bałtycki.

Studenci postawili na komiks, ponieważ uznali, że taka forma przekazu najlepiej trafi do najmłodszych. Stworzyli więc scenariusz opowiadający o drodze, jaką muszą przebyć narządy od dawcy do biorcy, czyli od Adama Wątroby, ofiary nieszczęśliwego wypadku samochodowego, do czterech pacjentów czekających na przeszczep.

W powstawaniu scenariusza autorkom pomagała Anna Milecka, regionalny koordynator Poltransplantu. O pomoc zwróciły się także do grafika, czyli swojego kolegi, Grzegorza Stanka, studenta IV roku fizjoterapii.

Teraz wolontariusze Dawca.pl odwiedzają szkoły podstawowe i gimnazjalne. Rozdają edukacyjne gazetki, ale również poprzez quizy, gry i zabawy próbują oswoić dzieci z tematem przeszczepów.

Więcej: www.dziennikbaltycki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum